Režisūra: Birutė Letukaitė

Repetitorė: Ligita Viršulytė

Muzika: Gintaras Samsonas, „Lietaus reminisencijos“ – koliažas orkestrui ir šokėjams

Apšvietimas: Birutė Letukaitė, Vladimiras Šerstobojevas

Kostiumai: Birutė Letukaitė, Vitalija Malyško

Šoka: Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjai

Video projekcija: Saulius Paliukas

Muziką atlieka: Šv. Kristoforo kamerinis orkestras

Trukmė: 40-50 min.

Premjera: 2010 m. rugsėjo 22  d.

Rėmėjas: Kultūros rėmimo fondas


Naują savo muzikos kūrinį „Lietaus reminiscencijos“ kompozitorius Gintaras Samsonas norėjo atiduoti ne tik muzikinių instrumentų, bet ir choreografiniam pavaldumui.  Todėl jį pasiūlė choreografei Birutei Letukaitei.

„Lietaus reminiscencijas“ sudaro penkios dalys: Prologas, Knyga, Sena fotografija, Nuodėmė ir Epilogas. Prologe pristatomas lietaus motyvas, kurio sukurta nuotaika vėliau lydės visame kūrinyje. Lietus – kaip gaivintojas, jame atgyja prisiminimai. Epiloge vėl suskambėjęs lietus uždaro ratą.

Choreografinio proceso eigoje gimė kita šio kūrinio interpretacija „Išplautas dangus“, kuri tam tikruose taškuose susilieja, kitur – net nesusitinka. „Nei muzika, nei šokis eina pirma: vienoje valtyje plaukia abu. Juos sujungia laiko ir vietos aplinkybės.“, – teigė kompozitorius John Cage kalbėdamas apie savo darbą su choreografu Merce Cunningham.

Nuodėmės scenoje choreografei įkvėpimu tampa Hieronymus Bosch tapybos darbuose užfiksuotos septynios didžiosios nuodėmės. Scenoje jos tampa ne statiškais moraliniais konceptais, ne fotografo, dailininko ar istoriko užfiksuotu vaizdu ar tekstu, bet patirtimi čia ir dabar.

Laukinis obuolys atšiaurus ir aitrus, taip pat ypač tinka vynui išsaugoti, kad nesurūgtų. Tad griežtai nubausdami blogį, išsaugome dorybę

(Bockler, 1688)

Spektaklis parodytas

2013 m. LIETUVA Biržai, Kaunas

2012 m. LIETUVA Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys

2010 m. LIETUVA Vilnius, Kaunas

Parašykite komentarą