Choreografija: Raimonda Gudavičiūtė (bendradarbiaujant su šokėjais)

Muzika: Aphex Twin, Amon Tobin, „Love Vector“

Apšvietimas: Vladas Šerstobojevas, Raimonda Gudavičiūtė

Kostiumai: Eglė Žiemytė

Šoka: Asta Brilingienė, Audronė Leškevičiūtė, Lina Puodžiukaitė, Mantas Stabačinskas, Rasa Danilinaitė, Tautivilas Gurevičius

Trukmė: 45 min.

Premjera: 2008 m.


 Spektaklio choreografė Raimonda Gudavičiūtė – buvusi „Auros“ auklėtinė. Į teatro šokio studiją ji atėjo 1994 m., būdama devynerių metų. Vėliau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo aktorės šokėjos specialybę; stažavosi Nacionalinėje Liono muzikos ir šokio konservatorijoje Prancūzijoje. Nuo 2007 m. Raimonda studijuoja šiuolaikinio šokio magistratūroje Helsinkio teatro akademijoje (Suomija).

„Atgal“ – pirmasis Raimondos bandymas sukurti šokio spektaklį trupei. Iki tol ji yra kūrusi tik solines šokio kompozicijas arba pati atlikdavusi kitų choreografų (lietuvių ir užsienio) sukurtus darbus.

Šis spektaklis – tiesiog apie žmogų: apie jo santykius su kitu, su kitais, apie begalinį artimo ilgesį. Šokėjų duetais visų pirma siekiama išreikšti ne vyro ir moters santykių peripetijas, bet dviejų žmonių, dviejų individų. Spektaklio choreografijai impulsą davė nugaros teikiamos galimybės. Minkštais, tąsiais judesiais, prasidedančiais iš nugaros, atskleidžiamas baimės, vienatvės, nesaugumo, grožio, praeities prisiminimų pojūtis.

Spektaklio grynumas, vientisumas ir grakštumas sukūrė tai, kas suteikia tikrą stebėjimo malonumą akimis. Lengva, išplaukusi choreografija, neužgriozdinta nereikalingomis koncepcijomis, dekoracijomis ir neįprastais sprendimais – naujas „Auros“ etapas

Spektaklis parodytas

2009 m. LIETUVA Vilnius, Kaunas.
2008 m. LIETUVA Kaunas, Vilnius, Plungė, Birštonas.

Apdovanojimai

2009 m. “Fortūnos” diplomas už sėkmingą choreografinį debiutą.

Parašykite komentarą