Choreografija: Lina Puodžiukaitė

Muzika: Antonio Vivaldi

Apšvietimas: Vladimiras Šerstobojevas

Šoka: „Auros“ teatro trupės ir studijos šokėjai

Premjera: 2009 m.

Trukmė: 50 min.


Šokio spektaklis pastatytas pagal garsųjį Antonio Vivaldžio koncertinį ciklą smuikui ir orkestrui „Keturi metų laikai“ („Le quattro stagioni“). Spektaklio choreografė – Kauno šokio teatro „Aura“ auklėtinė, profesionali šokėja ir šokio pedagogė Lina Puodžiukaitė.

Pasak choreografės, Antonio Vivaldžio koncertinis ciklas ją įkvėpęs savo muzikalumu, vientisumu ir turininga vidine „istorija“. Spektaklyje muzikinis „Vivaldžio kodas“ atskleidžiamas savita sceninio judesio kalba. Skirtingais metų laikais kylantys išgyvenimai perteikiami išryškinant moters ir gamtos paralelę. Metų laikų kaita atliepia įvairialypę moters prigimtį bei moters formavimąsi: jos gimimą, augimą, brendimą, sužydėjimą ir pilnatvę. Moteris – kaip nuolat atsinaujinanti Pradžių pradžia, užtikrinanti visa ko tęstinumą ir nenutrūkstamumą.

Lina Puodžiukaitė gimė Kaune. Savo šokio karjerą pradėjo būdama dešimties. Šoko Dautartaitės šokio studijoje, Kauno muzikinio teatro vaikų grupėje, vėliau perėjo į Kauno šokio teatro „Aura“ paruošiamąją grupę, o 1994 m. tapo pagrindinės šio teatro trupės šokėja. 1999 m. Lina buvo pakviesta šokti Kris Cangelosi šokio trupėje Atlantoje, Džordžijos valstijoje, JAV. Po metų pradėjo šokio studijas Šiaurės Karolinos universiteto Menų konservatorijoje, kur įgijo šokio meno bakalauro laipsnį. Baigusi studijas dar metus praleido Niujorke, kur šoko bei dėstė estetiką Linkolno centro institute. 2005 m. įstojo į naujai sukurtą Hollins universiteto ir Amerikos šokio festivalio (American Dance Festival)  magistro programą, kurią baigusi grįžo atgal į Lietuvą ir pasinėrė į čionykštį šokio pasaulį.

Šiuo metu Lina Puodžiukaitė yra viena pagrindinių Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjų; dalyvauja įvairiuose meno projektuose mūsų šalyje ir užsienyje; veda šokio technikos užsiėmimus Kauno šokio teatre „Aura“, dėsto šokį Vilniaus universitete, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kitur. Ji taip pat yra sukūrusi įvairios trukmės choreografijų.

„Metų laikai“ – tai pirmasis didesnės apimties Linos Puodžiukaitės choreografinis darbas. Pirmasis priešpremjerinis spektaklis įvyko 2009 m. gegužės 31 d. ir jame dalyvavo visos „Auros“ mokyklos grupės, net 90 šokėjų, nuo šešiamečių pradinukų iki profesionalių teatro trupės šokėjų.

Teatro vadovei Birutei Letukaitei pasiūlius pastatymą pritaikyti „Auros“ pagrindinei trupei, buvo išvystyta judesio skalė, sukurtos sudėtingesnės judesio kombinacijos, atspindinčios trupės profesionalumą ir aukštą atlikimo kokybę.

Spektaklis parodytas

2010 m. LIETUVA Kaunas, Vilnius, Birštonas
2009 m. LIETUVA Kaunas, Vilnius

Parašykite komentarą