Choreografija: Andrius Kurienius

Muzika: Ryuichi Sakamoto, Rene Aubry, Muse, Arvo Part

Apšvietimas: Vladimiras Šerstobojevas

Šoka: „Auros“ trupės ir studijos šokėjai

Trukmė: 50 min.

Premjera: 2009 m. balandžio 17–18 d., buvusi Kauno radijo gamykla


„Sapnas Nr. 5“ – tai jausmingas, daugiaprasmių vaizdinių ir netikėtų kūrybinių proveržių kupinas šokio spektaklis, gimęs iš plastikos ir estetikos pojūčio. Tarsi pasąmonės srauto nešama prieš akis praskrieja virtinė skambančių paveikslėlių, netikėtai išnyrančių ir pranykstančių tamsoje. Iš beformės pūkų ir plunksnų masės visai šalia tavęs (ar tavyje?) formuojasi Kažkas, kas palaipsniui įgyja matomą formą, pavidalą, spalvą, kvapą, nuotaiką ir tam tikrą prasmę – kiekvienam ir kas kartą vis kitą.

„Norėtųsi, kad žiūrovas patirtų tikrą sapno, sapnavimo malonumą, kai nesuvoki, nesigilini, kas su tavimi vyksta ir kodėl, – tiesiog atsijungi nuo gniaužiančios realybės ir atsiduodi magiškai sapno nežinomybei bei dvasią nuskaidrinančiam polėkiui“, – savo spektaklio idėja dalijosi jo kūrėjas, žinomas choreografas, režisierius ir aktorius Andrius Kurienius.

Šis spektaklis – sapnuojantiems save ir pasaulį… Subtiliai ir žaismingai, nevengiant švelnios ironijos iškedenamos sapnų plunksnose gyvenančios mūsų baimės, silpnybės, liūdesiai ir viltingi troškimai. Atveriant sapnų tikrovę ir tikrovės sapnus – tikrinamas jų tvarumas…

Andrius Kurienius yra baigęs Klaipėdos universitetą, teatro režisieriaus specialybę, dirbo aktoriumi Kauno valstybiniame dramos teatre, nuo 1999 m. – laisvai samdomas režisierius, choreografas ir aktorius. Menininkas bendradarbiauja ne tik su Kauno šokio teatru „Aura“, bet ir su kitais Kauno teatrais. Jis yra sukūręs šokio spektaklių ir choreografijų Muzikiniame, Dramos, Lėlių teatruose. Režisavo roko operą „Eglė – karalienė žalčių“. Sukūrė vaidmenis Gyčio Padegimo, Gintaro Varno, Aido Giniočio režisuotuose spektakliuose. Andriaus Kurieniaus šokio spektakliai „Žorž ir Frederikas“ (2006, Kauno valstybinis muzikinis teatras) ir „Don Žu“ (2001, Kauno šokio teatras „Aura“) apdovanoti „Fortūnos“ diplomais.

„Sapnas Nr. 5“ – tai penktas žinomo choreografo, režisieriaus ir aktoriaus Andriaus Kurieniaus šokio spektaklis, sukurtas Kauno šokio teatrui „Aura“. Ankstesni jo darbai: „Antianfas“ (2000 m.), „Don Žu“ (2001 m.), „Išvykimai“ (2006 m.).

Spektaklis parodytas

2010 m. LIETUVA Kaunas

2009 m. LIETUVA Kaunas, Varėna, Dūkštai, Visaginas,

Apdovanojimai

2010 m. Lietuvos teatro sąjungos Kauno skyriaus „Fortūnos“ statulėlė režisieriui ir choreografui Andriui Kurienui už spektaklį “Sapnas Nr. 5″ ir Fortūnos diplomas „Auros” apšvietėjui Vladimirui Šerstabojevui už šviesų dizainą šokio spektaklyje „Sapnas Nr. 5” ir svarų indėlį vystant šią meno šaką.

Parašykite komentarą