Choreografija: Royston Maldoom

Muzika: Igoris Stravinskis

Šoka: “Auros” šokėjai

Trukmė: 50 min.

Premjera: 1991 m., atkurtas 2008 m.

 


Spektaklio choreografiją pagal Igorio Stravinskio muziką sukūrė žymus britų choreografas Royston Maldoom, pelnęs tarptautinį pripažinimą dėl įsimintinų šokio projektų.

R. Maldoom tiki, kad šokis gali tapti mediumu, įkvepiančiu teigiamoms permainoms. Pasak jo, šokis padeda atrasti save bei formuoja kitokius santykius su šalia esančiais – jis peržengia žmones skiriančius barjerus ir įveikia priešpriešą, kylančią dėl ekonominių, socialinių, religinių ar kultūrinių skirtumų. „Šokis suteikia balsą bebalsiui… Šokdami kartu – mes augame kartu“, – teigia choreografas.

Igorio Stravinskio „Šventasis pavasaris“ žinomas kaip vienas garsiausių ir įspūdingiausių XX a. baletų, kurio premjera, parodyta 1913 m. Paryžiuje, šokiravo publiką savo novatoriškumu, neįprasta muzikine kalba, tad buvo skandalingai nušvilpta. Nepaisant to, šis kūrinys iki šiol intriguoja choreografų vaizduotę, pasirodydamas įvairiose pasaulio scenose vis naujomis versijomis.

Ši Royston Maldoom „Šventojo pavasario“ versija buvo pastatyta 1991 m. Duisburge (Vokietija) vykusiame Europos jaunimo šokių festivalyje. Bendrame šokio projekte tuomet dalyvavo visi festivalio šokėjai, tarp jų – ir „Auros“ trupė. Spektaklio premjera, parodyta festivalio publikai, sulaukė ypatingos sėkmės. Pasak „Auros“ vadovės Birutės Letukaitės, ji iki šiol nėra mačiusi, kad šokio spektakliui tiek būtų plojama ir jį tektų kartoti nuo pusės.

„Šventojo pavasario“ grožį sudaro jo masiškumas bei galinga ir ekspresyvi muzika. Spektaklyje – bundanti pavasario gamta ir žmogus pulsuoja vienu ritmu. Judesių vaizdinius inspiruoja įvairios gyvosios gamtos paralelės. Pagoniškais ritualais ir apeigomis siekiama dievų malonės žmogaus ir žemės lemčiai. Pavasarinis gamtos virsmas viltingai įkvepia dvasiniam pabudimui ir permainoms.

Spektaklis parodytas

2013 m. LITUVA Kaunas, Vilnius

2008 m. LIETUVA Kaunas, Druskininkai

Parašykite komentarą