Choreografija ir režisūraVilma Pitrinaitė (Lietuva/Belgija)
Muzika ir atlikimas: Arūnas Periokas, Mindaugas Borisa
Įvaizdžio dizainasIndrė Mikelaitytė
Šokėjai: Gyeong Jin Lee (P.Korėja), Niels Claes (Belgija), Oksana Griaznova (Lietuva), Omer Lavie (Izraelis), Paulius Prievelis (Lietuva)
Trukmė50 min.
Premjera: 2016 vasario 5 d.


Iš kvailo senojo ir nuožmaus ateities pasaulio liko tavo grožis. Tu nenustojai būti vaiku, kvailu kaip senovė, žiauriu kaip ateitis, o tarp tavęs ir tavo grožio, kuriuo naudojosi galingieji, smelkėsi kvaila ir žiauri dabartis. Tu visada jį dėvėjai kaip šypseną tarp ašarų. (…) Tavo grožis, pergyvenęs senovę, atpirktas ateities, persmelktas dabarties, tapo baisiu blogiu. Ir dabar vyresni broliai pagaliau atsisuka, akimirką sustoję savo prakeiktuose žaidimuose, palikę savo nesibaigiančias pramogas, ir klausia savęs: „Ar gali būti, kad ji mums parodė kelią?“ Pagal Piero Paolo Pasolini filmą „Įniršis“ („La Rabbia“)

Šis spektaklis – tai nerimastingas ir bebaimis žaidimas su destrukcija. Mes sunkte persisunkę tuo veržliu, save ginančiu, šleikščiu ir nuostabiai dievišku įkarščiu, kuris yra gyvos ląstelės prigimtis, su joje užprogramuota jos pačios destrukcija. Ir ko čia bijoti? Juk kiekvienai ląstelei teks sugrįžti į pirmapradį chaosą, iš kurio ji sukurta. Taigi, tarsi dievai, kuriame ir griauname kūnų konsteliacijas. Žaidžiame su fikcijomis, ženklais ir simboliais, praeities pasaulio svajonėmis, nes nenorime, kad mums kurtų mitus, norime patys juos susikurti. /Vilma Pitrinaitė/

Vilma Pitrinaitė – buvusi šokio teatro AURA šokėja prieš dešimtmetį išvykusi į Prancūziją studijuoti šokio Choreografijos plėtros centre Tulūzoje ir Mathilde‘os Monnier vadovaujamame Nacionaliniame choreografijos centre Monpeljė. Vėliau V. Pitrimaitė tęsė studijas Nacionalinėje Strasbūro teatro mokykloje, 2010 m. sukūrė spektaklį „Mis Lietuva”. Šokėja dirbo su trupe „la Zampa“, Mitios Fedotenko trupe „Autre Mina“, François Verret, Karine‘os Ponties trupe „Dame de Pic“, Philippe‘u Grandrieux. Šiuo metu menininkė gyvena ir kuria Belgijoje.

Šokio teatro AURA platforma „Ant AUROS batuto” sukurta siekiant suteikti jauniems choreografams galimybes dirbti su šokio teatro AURA trupe. Batutas – tai antras reikšmingas šuolis šokėjo biografijoje, simbolizuojantis savarankiško kūrėjo pasaulį, kuriame vizijos materializuojasi kitų atlikėjų kūnuose.

Spektaklis parodytas
2016
LIETUVA – Kaunas, Vilnius, Klaipėda

Nuotraukos–Svetlana Batura

Parašykite komentarą