Vasario 11 d. prasidėjęs antrasis projekto GODOS etapas truks beveik 2 mėnesius ir balandžio 29 d. – per tarptautinę šokio dieną – pasibaigs renginiu Nacionalinniame Kauno dramos teatre. Pravedusi šokio dirbtuves Mose ir Fredrikstade (Norvegija) bei Švenčionyse (Lietuva), šiuo metu GODŲ komanda dirba Mažeikiuose, kur projekte dalyvauja net 75 žmonės, suskirstyti į 4 grupes. Šių šokio dirbtuvių rezultatai kartu su profesionalia šokio koprodukcija „Godos“ bus pristatyti Mažeikių publikai kovo 7 d., 18 val., Mažeikių kultūros centre.  Nuo kovo 8 d. šokio dirbtuvės sutelks projekto dalyvius Neringoje.

IMG_5859

Antrasis projekto „Godos“ etapas yra skirtas šokio edukacijai ir pirmajame etape sukurtos šokio koprodukcijos sklaidai Lietuvos bei Norvegijos regionuose, siekiant plėsti šiuolaikinio šokio auditoriją.

Šokio teatras „Panta Rei“ turi sukaupęs ilgametę patirtį auditorijos plėtros srityje ir jau daugelį metų sėkmingai ją taiko praktikoje. Projekto „Godos“ metu teatro „Panta Rei“ atstovai pasidalino savo patirtimi su Kauno šokio teatro „Aura“ nariais: šokėjai dalyvavo šokio meistriškumo bei auditorijos plėtros seminaruose, iš „Panta Rei“ atstovų sėmėsi žinių apie kūrybinių dirbtuvių organizavimo ir vedimo specifiką. Patirties perdavimo rezultatas – vietos bendruomenėms skirtas šokio edukacijos projektas, įgyvendinamas spektaklio „Godos“ gastrolių metu.

Antrajame projekto etape jungtinė šokio teatrų „Aura“ ir „Panta Rei“ komanda vyksta į tris miestus Lietuvoje (Švenčionis, Mažeikius ir Neringą) ir du miestus Norvegijoje (Mosą ir Fredrikstadą), kur atrinktiems dalyviams veda edukacinius šokio užsiėmimus ir kūrybines dirbtuves. Apie 300-us projekto dalyvių sudaro įvairaus amžiaus ir patirčių žmonės, daugiausia jaunimas, regionuose esančių bendruomenių nariai. Šokio profesionalų ir vietinių muzikos atlikėjų padedami, projekto dalyviai kuria trumpus šokio pasirodymus. Šokio edukacijos ir kūrybinių dirbtuvių savaitę kiekviename mieste vainikuos bendras koncertas, kuriame publika išvys projekto dalyvių pasirodymus bei profesionalią šokio teatrų koprodukciją „Godos“.

Į projektą įtraukiant regionus, siekiama mažinti kultūrinę atskirtį tarp didžiųjų ir mažųjų miestų, galiausiai – didinti kultūros prieinamumą. Projektas „Godos“ supažindina regionų gyventojus su šiuolaikinio šokio menu ne tik parodant jiems bendrą profesionalų lietuvių ir norvegų šokio spektaklį, bet ir įtraukiant juos į šiuolaikinio šokio kūrybos procesą. Tikimasi, kad prisilietus prie šios meno šakos iš vidaus, šiuolaikinis šokis taps suprantamesnis ir patrauklesnis regionų gyventojams.

Pagrindinis projekto „Godos“ partneris įgyvendinant antrojo etapo veiklas Norvegijoje – „Scenekunst Østfold“ (liet.– Estfoldo scenos menai). Tai regioninė Estfoldo apskrities scenos menų institucija, įsikūrusi Fredrikstade. Organizacija yra finansuojama valstybės, Estfoldo rajono savivaldybės bei vietos savivaldos. Bendradarbiaudamas su vietos, nacionalinėmis bei tarptautinėmis organizacijomis „Scenekunst Østfold“ prodiusuoja spektaklius, koprodukcijas, rengia menininkų rezidencijas bei kviestinių kūrėjų ir jų darbų pristatymus publikai.

Kiti projekto partneriai regionuose: Kulturskolen Fredrikstade, Eldbjørgs Ballett og dansestudio Mose, Ostfoldo regiono jaunimo šokio grupė, Švenčionių rajono savivaldybė ir kultūros centras, Švenčionių rajono Nalšios muziejus, Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokykla, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija ir joje veikiantys folkloro ansamblis „Aušrela“ bei etnokultūros būrelis „Atgaja“, Švenčionių dainų ir šokių ansamblis „Aukštaitija“, Mažeikių rajono savivaldybė ir kultūros centras, Mažeikių choreografijos mokykla ir modernaus šokio studija „Niuansas“, VDA Nidos meno kolonija, Neringos jaunimo Apskritasis Stalas „NAjS“, „Neringa FM“, Nidos KTIC „Agila“.

Visą informaciją apie antrojo etapo įgyvendinimą Norvegijos ir Lietuvos regionuose rasite projekto Facebook puslapyje. 

 

Parašykite komentarą