Choreografija: Anna Karen Gonzalez Huesca, Renato González (Meksika)
Video projekcijos: Renato González
Kostiumai: Eglė Sakalaitė
Apšvietimas: Vladimiras Šerstabojevas
Šokėjai: Aime Irasema Sánchez (Meksika), Antonia Kolujartseva (Rusija), Juan Madero (Meksika), Oksana Griaznova (Lietuva)
Trukmė: 50 min.
Premjera: 2016 birželio 7 d.


Šokio spektaklis „Frontera“– bandymas prisiliesti prie situacijų, kuomet žmogus, siekdamas įgyvendinti savo svajones ar norėdamas pritapti prie kokios nors socialinės grupės ar aplinkos, pradeda veikti nežmoniškomis formomis. Tačiau nepaisant padarinių, ilgainiui sąmoningai ar nesąmoningai su tuo susigyvenama. Mes privalome priimti asmeninius (apsis)sprendimus, antraip – už mus bus nuspręsta.

Kuomet apie asmenį pateikiama tiesa, kaip vienintelė galima, gimsta stereotipai. Problema ne tame, kad vienas ar kitas stereotipas gali prasilenkti su tiesa, bet tame, kad dažniausiai jame būna tik labai nedidelė dalis tiesos apie asmenį. Toji nepilna tiesa sukelia skausmingas pasekmes: sumindo žmogaus orumą, komplikuoja galimybę visuomenei būti laisvų ir lygių žmonių dariniu, pabrėžtinai baksnoja pirštu į tai, kokie mes skirtingi, idant padėtų surasti tai, kuo mes panašūs. /Chimamanda Adichie/

*Frontera (isp.) – siena, riba.

Šokio teatro AURA platforma „Ant AUROS batuto” sukurta siekiant suteikti jauniems choreografams galimybes dirbti su šokio teatro AURA trupe. Batutas – tai antras reikšmingas šuolis šokėjo biografijoje, simbolizuojantis savarankiško kūrėjo pasaulį, kuriame vizijos materializuojasi kitų atlikėjų kūnuose.

Anna Karen Gonzalez Huesca – šokėja, choreografė iš Meksikos. 2013 m. baigė šokio specialybę (Escuela Profesional de Danza) Mazatlan mieste, buvo pakviesta šokti žinomoje Meksikos šiuolaikinio šokio trupėje DELFOS, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose, vedė šokio pamokas.

2014 Anna atvyko į Lietuvą ir iki 2015 m. spalio dirbo šokėja Kauno šokio teatre AURA, atliko daug pagrindinių vaidmenų šokio teatro repertuaro spektakliuose su tokiais choroegrafais kaip Birutė Letukaitė, Paul Hess, Hyhin Delimat, Samuel Mathieu. Tarptautiniame šokio festivalyje AURA 25 šokėja debiutavo su solo spektakliu „Negrįžtamas judesys“. Šio metu Anna Karen Gonzalez Huesca gyvena ir kuria Meksikoje, bendradarbiauja su įvairiais menininkais, intensyviai užsiima edukacine veikla.

 

 

 

Parašykite komentarą