Choreografija ir režisūra: Niels Claes (Belgija)
Šokėjai (premjerinis sąstatas): Niels Claes (Belgija), Oksana Griaznova (Lietuva), Gyeong Jin Lee (P.Korėja), Omer Lavie (Izraelis), Paulius Prievelis (Lietuva)
Šokėjai: Oksana Griaznova (Lietuva), Eugene Kalachyov (Rusija), Aime Irasema Sánchez (Meksika) , Juan Madero (Meksika), Abel Hernández (Ispanija)
Muzika: Andrius Stakelė
Trukmė: 60 min.
Premjera: 2016 kovo 16 d.


„Ar įsivaizduojate gyvenimą be geriamo vandens? Pasaulyje asmeninėms ir pramonės reikmėms kasdien suvartojame tonas vandens, nesusimąstydami, kad jo ištekliai gali būti riboti. Būdami visuomenės dalimi dažniausiai nepastebime savo veiksmų pasekmių ir (tylių) karų, vykstančių dėl vandens šaltinių privatizacijos. Kinų hieroglifas skirtas žodžiui „vanduo”, taip pat reiškia ir kontrolę. Simboliška, kad vanduo greitai taps preke, antrąja nafta, nauja priežastimi globaliniams konfliktams.
Kol vartojame vandenį nemąstydami apie jo kilmę, be perstojo siurbiant požeminius vandenis, mūsų planeta virsta dykuma. Mes, tiesiogine prasme, laidojame save po sausa žeme. Ar esame tam pasiruošę?
Metu jums iššūkį aplankyti pasaulį, kuriame vandens tiekimas beveik išnykęs. Pasaulį, kuriame desperatiškai ieškome būdų sausą žemę vėl paversti derlinga, kur vysta tiekėjų kova dėl šaltinių, kur naudojame paskutinius švarius lašus rizikuodami ištuštinti gręžinius”.
Oskaras Olivera, gamyklos darbuotojas, kuris vedė savo žmones į pergalę prieš Bolivijos vandens privatizaciją, sakė: „Vieninteliai, kas dabar yra tikrai mūsų – tai mūsų vanduo ir mūsų oras“. /Niels Claes/

Šokio teatro AURA platforma „Ant AUROS batuto“ sukurta siekiant suteikti jauniems choreografams galimybes dirbti su šokio teatro AURA trupe. Batutas – tai antras reikšmingas šuolis šokėjo biografijoje, simbolizuojantis savarankiško kūrėjo pasaulį, kuriame vizijos materializuojasi kitų atlikėjų kūnuose.

DĖMESIO! Įspėjame alergiškus žmones, kad spektaklyje naudojamos medienos pjuvenos.

Spektaklis parodytas
2017
LIETUVA – Kaunas, Vilnius

2016
LIETUVA – Kaunas, Klaipėda, Vilnius, Šiauliai (festivalis „Virus’21“)
IZRAELIS – Jeruzalė (Tarptautinis Jeruzalės choreografijos konkursas Machol Shalem centre)

 

Parašykite komentarą