Choreografija: Birutė Letukaitė

Repetitorius: Ligita Viršulytė

Muzika: Rolandas Cikanavičius, Darius Čiuta, DJ Skardas, Raimundas Eimontas, Aramas Chačaturianas, Orlandas Narušis

Video: Saulius Paliukas

Apšvietimas: Birutė Letukaitė, Vladimiras Šerstobojevas

Kostiumai: Birutė Letukaitė, Inga Kažemekienė

Šoka: “Auros“ šokėjai

Trukmė: 30 min.

Premjera: 2003 m.


 Tai įspūdingas choreografės Birutės Letukaitės sukurtas šokio spektaklis, pasižymintis šiuolaikinės choreografijos, apšvietimo ir vaizdo projekcijų darna.

Teminė spektaklio ašis – visuomenės susvetimėjimas, žmogaus nepritapimas, nesusikalbėjimas su aplinka. „Priklausydami skirtingai aplinkai, skirtingai vertiname, dažnai net ignoruojame šalia esantį kitą, kitokį…“, – teigia B. Letukaitė.

Permainingą emocinį lauką spektaklyje kuria globalūs, bendražmogiški konfliktai, kylantys dėl išorinių (teritorinių, politinių, socialinių) ar vidinių, žmogaus viduje glūdinčių apribojimų. Dramatiška ir dinamiška choreografija siekiama atskleisti desperatišką žmogaus troškimą išsilaisvinti iš „aseptinės zonos“ – sterilios, negyvos, viską unifikuojančios erdvės, žlugdančios asmenybę, jos išskirtinumą, gyvybingumą.

Daugiasluoksnėje spektaklio medžiagoje – raiški netolimos praeities ir dabarties sąveika, atskleidžianti prieštaringas istorines patirtis. Ištrūkę iš Zonos, kurioje gyvenome tada – saugomi, valdomi, atriboti nuo išorinio pasaulio, tačiau nerimstantys, nepasiduodantys, kovojantys, įrodinėjantys, nejučia pradedame kurti naują Zoną dabar – su kažkieno primestomis taisyklėmis, normomis, svetimais gyvenimo modeliais, visuotine inercija…

bando atskleisti sterilios tiesos ir kūrybingos klaidos, standarto ir individualumo, maksimalizmo ir konformizmo susidūrimą žmogaus gyvenime. Skirtybių nesusikalbėjimas ironizuojamas kaip šiuolaikinė lietuviškų sutartinių atmaina.

Spektaklis parodytas

2010 m. LENKIJA Varšuva, PORTUGALIJA Porto
2009 m. BOSNIJA ir HERCOGOVINA Sarajevas, VOKIETIJA Rheinsbergas
2008 m. LIETUVA Kaunas, Zarasai, VOKIETIJA Bona, DANIJA Kopenhaga
2007 m. LIETUVA Vilnius, Jonava, KANADA Vankuveris, LENKIJA Osvencimas, Poznanė
2006 m. LIETUVA Kaunas, Vilnius, GRAIKIJA Patras, VOKIETIJA Frankfurtas, Bylefeldas, Diuseldorfas, Dortmundas
2005 m. LIETUVA Kaunas, “Naujasis Baltijos šokis” Vilnius, LIUKSEMBURGAS Liuksemburgas, LENKIJA Kališas, Bytomas, Lublinas
2004 m. LIETUVA Kaunas, Vilnius, VOKIETIJA Dresdenas, Leipcigas
2003 m. LIETUVA Vilnius, Kaunas

Apdovanojimai

2006 m. Birutė Letukaitė už spektaklio choreografiją apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“.
2004 m. spektaklis įvertintas “Fortūnos” diplomu.

Parašykite komentarą