Choreografija: Karel Vanek su „Auros“ šokėjais

Choreografo asistentas: Marcelo Omine

Muzika: Alva Noto

Video: Karel Vanek

Apšvietimas: Markus Becker

Šoka: Lina Puodžiukaitė, Mantas Stabačinskas, Marius Pinigis, Rasa Danilinaitė, Rūta Lelytė

Trukmė: 26 min.

Premjera: 2008 m.


Eini
Dažnai net nesuvokdamas,
Kad tuo pat metu tu krenti.
Kiekviename žingsnyje pasvyri į priekį
Ir po to sulaikai save nuo kritimo.
Vėl ir vėl krenti,
Ir po to sulaikai save nuo kritimo.
Taip tu gali eiti ir kristi vienu metu…
(Laurie Anderson)

Šokio spektaklis „Interjerai“ buvo pastatytas 2008 m. rudenį Bonoje kartu su šiame Vokietijos mieste gyvenančiu čekų choreografu Karelu Vaneku (Karel Vanek). Šis šokio projektas specialiai rengtas Baltijos šalių kultūros metams Vokietijoje.

Kuriant spektaklį daug dėmesio buvo skiriama improvizacijai, siekta atskleisti šokėjų individualumą, jų judėjimo, erdvės pojūčio savitumą. „Improvizacija – pagrindinis mano kūrybos metodas, o kūrinio idėja ir koncepcija randasi kūrybinio proceso metu“,  – atskleidžia Karelas.

Spektaklyje skamba talentingo vokiečių kompozitoriaus, minimalistinės ir eksperimentinės muzikos kūrėjo Carsten Nikolai (dar žinomo Alva Noto slapyvardžiu) muzika. Šokio įtaigą sustiprina įdomus Markus‘o Becker‘io apšvietimas.

Spektaklio premjera įvyko 2008 m. lapkričio 27 d. Bonoje (Vokietija). Šokio projektą rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Šiaurės Reino Vestaflijos žemės kanceliarija, Bonos miesto kultūros skyrius ir Lietuvos institutas.

Apsieidami be didesnių vizualinių efektų, penki „Auros“ šokėjai visą energiją, susikaupimą ir meilę geram, techniškai stipriam, ne efektingam, bet švariam ir tiksliam judesiui atskleidė tik šokiu. Duetai, trio, bendras šokis – viskas buvo paveiku.

Rūta Šalnaitė, Literatūra ir menas, 2009 m.

Švari, nesuvelta choreografija, saikingai papildyta vaizdo projekcijų grafika, puikus šokėjų susiklausymas leido sklandyti savų minčių labirintais, erdvėje matyti interjerus ir interjeruose erdvę.

Enrika Striogaitė, kultūrpolis.lt 2009 m.

Spektaklis parodytas

2010 m. LIETUVA Kaunas, VOKIETIJA Kaselis

2009 m. BOSNIJA ir HERCOGOVINA Sarajevas, VOKIETIJA Rheinsbergas, LENKIJA Liublinas, LIETUVA Kaunas, Vilnius, Joniškis

2008 m. VOKIETIJA Bona. LIETUVA Šiauliai, Klaipėda.

Parašykite komentarą