Choreografija: Anne-Linn Akselsen (NORVEGIJA)

Dramaturgija/ tekstas: Adrian Minkowicz (ARGENTINA)

Vizualinis meno kūrinys: Silja Puranen (SUOMIJA)

Scenografija: Adrian Minkowicz, Silja Puranen

Šoka: Gotautė Kalmatavičiūtė, Rūta Lelytė, Marius Pinigis, Andrius Stakelė

Trukmė: 30-40 min.

Premjera: 2011 m. rugsėjo 23 d.


Savo naujausiuose darbuose Silja Puranen gvildena fizinio keistumo, kitoniškumo temą cirko ir išsigimėlių šou kontekste. Neramios sielos, kurios nepatenkina visuomenės „normalumo“ lūkesčių. Kaip besistengtų, jie visuomeniškai nepriimtini.

Projektas atskleidžia Siljos darbų atmosferą ir jame apsigyvena jos darbų personažai, Anne-Linn Akselsen – pasiūlo fizinę kalbą šiai temai atskleisti.

Konceptuali šokio ašis – medžiagos lankstymas, kūno kaip lengvai lankstomos medžiagos panaudojimas, tokiu būdu atskleidžiama galios ir nuolankumo tema. Šokyje lankstant vienas kitą, šokėjai atsiduria tai galingųjų, tai nuolankiųjų vaidmenyse.

Šiuos du pasaulius sujungia dramaturgas Adrian Minkowicz išausdamas bendrą choreografijos ir vaizdų medžiagą. Naujos istorijos gimsta tarp skirtingų medijų: tiesioginio vizualikos poveikio, neatidėliojimų judesio sprendimų ir asociatyvinės žodžio galios.

Projektą „Šokam: Judanti tekstilė“ inicijavo Kauno bienalė „Tekstilė“ ir Tarptautinis šokio festivalis „Aura“. Projekto idėja – sukviesti ir supažindinti profesionalius skirtingų disciplinų menininkus, kad jie kartu parengtų pusvalandžio trukmės performansą.

Silja Puranen yra tekstilės menininkė iš Tusula miesto, Suomijoje. Ji yra daugiau nei 20-ies personalinių parodų autorė, ir daugiau nei 100 grupinių parodų dalyvė Suomijoje ir užsienyje.  2009 metais S.Puranen apdovanota didžiausiu prizu Šiaurės šalyse – Šiaurės tekstilės apdovanojimu. Žiuri ištarmėje teigiama: „Atidžiai atrinktas tekstilės medžiagas ji apdoroja jungdama tradicines ir naująsias išraiškas bei technikas. Tai jos meniniam balsui suteikia išskirtinio puraneniško intymumo, nekvestionuojamos galios.“

Anne-Linn Akselsen – šokėja ir choreografė iš Norvegijos, šiuo metu gyvenanti Briuselyje. Baigė Švedijos karališkąją baleto mokyklą Stokholme ir P.A.R.T.S. šokio mokyklą Briuselyje, kur šiuo metu pati ir dėsto. Kartu su dramaturgu Adrian Minkowiczium dirba grupėje „Human Works“.        A. Minkowiczius yra menininkas iš Buenos Airių (Argentina). Jis – režisierius, pjesių autorius ir aktorius. 2009 kartu su A.-L.Akselsen įkūrė trupę „Human works“. Pirmoji šios trupės premjera – „Sausas veiksmas #1: lavono kvapas“ įvyko Briuselyje. A.Minkowiczius studijavo Lee Strasbergo institute Niujorke, vaidino žinomų režisierių spektakliuose Buenos Airėse.

 

Spektaklis parodytas

2011 m. LIETUVA Kaunas

Parašykite komentarą