Choreografija ir režisūra: Deborah Light (Jungtinė Karalystė)
Muzika: Murcof & Philippe Petit, Black Fanfare, Susumu Yokota and Deaf Centre
Kostiumai: Neil Davies (Jungtinė Karalystė)
Apšvietimas: Dan Young (Jungtinė Karalystė)
Šokėjai: Anna Karen Gonzalez Huesca (Meksika), Israel Ismael Infante Salazar (Meksika), Marius Pinigis, Siri Elmqvist (Švedija).
Trukmė: 45 min.
Premjera: 2013 m. spalio 26 d.
Rėmėjas: Lietuvos Kultūros taryba


Spektaklyje „Ieškojimų kabinetas“ choreografė nagrinėja lyčių vaidmenis ir su jais susijusius galios žaidimus, vykstančius pasaulyje, kuriame išlieka tik stipriausi. Tai paslaptingas pasaulis: jame gyvena priešistorinės būtybės, trupančios fosilijos ir šiurpą keliantys driežai. Griežtai apribota atlikimo erdvė atspindi to meto socialines struktūras. Įspūdingi Neil Davies kostiumai yra užuomina tiek į varžančią XIXa. madą, tiek ir į priešistorines fosilijas, kurių kolekcionavimas tapo itin madingu.

Deborah Light – nepriklausoma choreografė ir šokėja, kurianti Kardife. Ji kuria šokio spektaklius, instaliacijas, vaizdo projektus, išnaudoja netradicines erdves. Kūną naudodama kaip pagrindinę išraiškos formą, choreografė savo kūryboje tyrinėja daugialypę žmogaus prigimtį. Debora išvystė savitą estetiką, kuri pasižymi minimalizmu ir grynumu, stipriais įvaizdžiais, neįmantria scenografija ir intriguojančiais kostiumais. Ji kuria pasaulį, kuriame įprasti dalykai paverčiami paslaptimi, o subtilus jumoras persipina su tamsiais atspalviais.

Spektaklis parodytas
2015 m. LIETUVA, Klaipėda, Kaunas
2014 m. LENKIJA, Liublinas (Liublino šokio festivalis)
2014 m. LIETUVA, Vilnius (du pasirodymai: festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ ir Menų Spaustuvėje), Kaunas (Muziejų naktis Vytauto Didžiojo karo muziejuje)
2013 m. LIETUVA, Kaunas
2013 m. JUNGTINĖ KARALYSTĖ, Kardifas („Chapter“ menų centras)

Parašykite komentarą